Opintoasianpäällikön ja ainejärjestöjen tapaaminen

Ainejärjestöjen ja opintoasianpäällikkö Raija Lahdenperän tapaaminen on 23.2 klo 12.30- 14 luokassa K108 (minervassa).Jokaisesta ainejärjestöstä toivotaan 1-2 edustajaa tilaisuuteen (esim. puheenjohtajisto tai koulutuspoliittinen vastaava).

Käsiteltäviä asioita on mm. valmisteilla oleva yliopiston tutkintosääntö.

Tapaamisessa päätetään myös tämän vuoden ainejärjestöjä koskeva opiskelijaedustaja-hakumenettely, joten kannattaa tulla paikalle. Tällä hetkellä tiedekunnalta ja laitoksilta tulee toimikuntahakuja milloin condukselle , milloin ainejärjestöille ja milloin hallinnon opiskelijaedustajille. Tapaamisessa päätetään opiskelijaedustaja-hakujen vastuunjako niin, että hallinnossa tiedetään kehen ottaa yhteyttä missäkin haussa.

Mikäli ainejärjestöllänne on asioita, joita haluatte käsitellä tapaamisessa, olkaa ystävällisiä ja lähettäkää ne kopo-jaos@condus.fi ensi viikon puoleenväliin mennessä.

Ilmoittakaa myös kuka/ ketkä ainejärjestöstänne osallistuu tapaamiseen 17.2 klo 12 mennessä osoitteeseen kopo-jaos@condus.fi.

Aurinkoista helmikuun jatkoa!

Conduksen kopo-jaoksen puolesta,
Erna Lindberg
Conduksen kopo-jaoksen pj
kopo-jaos@condus.fi

Comments are closed.